Sme za zodpovedné hospodárenie, nie za transferovú úniu

www.ipolitika.sk

Návrhy francúzskeho prezidenta F. Hollanda o spoločnej európskej vláde a o transferovej únii sú pre Európsku úniu cestou do pekla. Odmietame spoločné dlhy a spoločné dane, ktoré sú cestou k nespravodlivému prerozdeľovaniu a zahmlievaniu zodpovednosti za zlé rozhodnutia. Škodlivé by bolo aj harmonizovanie priamych daní, ktoré sú dôležitým faktorom pre podporu hospodárskeho rozvoja v jednotlivých krajinách. Nepotrebujeme centralizáciu, ale zdravú súťaž, ktorá stimuluje rozvoj. Sme za zodpovedné hospodárenie, nie za transferovú úniu.

Pre Slovensko je suverenita v daňovej politike, sociálnych veciach, či v penzijnom systéme dôležitým prvkom rozhodovania na národnej úrovni.

www.ipolitika.sk

Dnes potrebujeme v EÚ viac ako inokedy zodpovedné hospodárenie a dodržiavanie pravidiel na národnej úrovni a nie centralizáciu s administratívnym riadením a násilnou harmonizáciou. Presadzujeme dodržiavanie pravidiel, podporu aktivity a v potrebné štrukturálne zmeny. Len takýmto spôsobom dokážeme vytvoriť zdravé pracovné miesta a zlepšiť životnú úroveň ľudí. Budúcnosť EÚ nemôže byť v transferovej únii, ale v zdravom hospodárení, zodpovednosti za príslušné rozhodnutia a v dobrovoľnej spolupráci v dohodnutých oblastiach.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>