SDKÚ-DS navrhuje Pakt solidarity rodiny a štátu

www.ipolitika.sk

Opozičná strana týmto reaguje na zámer vlády Roberta Fica zobrať od budúceho roka nadštandardne zarábajúcim ľuďom časť rodinných prídavkov.

SDKÚ-DS navrhuje prijať Pakt solidarity rodiny a štátu. Na piatkovej tlačovej besede to uviedol podpredseda strany Ivan Štefanec. Takýto pakt by mal podľa neho spočívať na dodržiavaní troch princípov. “Konsolidácia nemôže ísť na úkor ľudí, druhý je princíp, ktorý sa volá pracovať sa oplatí, a do tretice ide o to, že štát a rodina by mali byť navzájom solidárni,” povedal. Opozičná strana týmto reaguje na zámer vlády Roberta Fica zobrať od budúceho roka nadštandardne zarábajúcim ľuďom časť rodinných prídavkov.

www.ipolitika.sk

“Kým minulá vláda znižovala spotrebu štátu, súčasná vláda konsoliduje cez vyššie dane, odvody a poplatky len na ľuďoch,” povedal Štefanec. Princíp pracovať sa oplatí je podľa neho založený na tom, že pracujúci rodičia by mali mať vyšší príjem ako tí, ktorí zo subjektívnych dôvodov nepracujú. Solidarita vo vzájomnom vzťahu štátu a rodiny by podľa podpredsedu SDKÚ-DS by mala byť založená na tom, že rodičia sa môžu slobodne rozhodnúť, či sa chcú vzdať časti alebo celej štátnej sociálnej podpory. “Solidarita zo strany štátu by mala byť vyjadrená v tom, že sa zaviaže, že spotreba štátu nebude rásť rýchlejšie ako podpora rodiny,” dodal.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>