Robert Fico: Štefánikova pozitívna tvrdohlavosť by mohla byť dnes pre nás príkladom

www.ipolitika.sk

Mohyla Milana Rastislava Štefánika na Bradle má pre slovenský národ osobitné postavenie. Je spomienkou na človeka, ktorý bol presvedčený, že slovenský národ môže prejsť cez úskalia dejín len vtedy, ak sa nebude vzdávať.

„Štefánikova schopnosť biť sa s podmienkami, do ktorých sa narodil a ktoré ho obmedzovali, je obdivuhodná. Nenarodil sa pre porážku, ale pre zápas a prejavenú odvahu prebiť sa k víťazstvám. Bol jedným z pilierov mosta, po ktorom sme prišli k vlastnej slobode a nezávislosti,“ pripomenul počas regionálnej spomienkovej slávnosti pri príležitosti 94. výročia úmrtia M. R. Štefánika  predseda vlády SR Robert Fico.

www.ipolitika.sk

Štefánikovo krédo, „Ja sa prebijem, lebo sa prebiť chcem!“, pre ktoré je typická istá pozitívna tvrdohlavosť, by malo byť podľa slovenského premiéra pre nás všetkých príkladom aj v dnešných krízových časoch.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>