Robert Fico: Futbal je sociálny fenomén

www.ipolitika.sk

Prezident Európskej futbalovej únie UEFA Michel Platini navštívil Slovensko, aby odovzdal zlaté medaily víťazom futbalového stretnutia Majstrovstiev Európy hráčov do 17 rokov, ktoré sa konajú v Žiline. Ešte predtým sa na spoločnom obede stretol s predsedom vlády SR Robertom Ficom.

Hovorili o úspešnom projekte výstavby približne 600 multifunkčných ihrísk, ktorý vláda zrealizovala. Premiér Michela Platiniho informoval aj o dohode zrekonštruovať v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom 21 štadiónov na Slovensku. Otázka výstavby Národného futbalového štadiónu stále nie je vyriešená, pretože náklady sú veľmi vysoké, preto vláda hľadá zdroje, ktoré by ich pokryli.

www.ipolitika.sk

„Futbal, to je sociálny fenomén. To nie je iba nejaká hra. Každý týždeň sa na Slovensku v nedeľu odohrá 5000 zápasov. Obrovské množstvo ľudí je registrovaných v zväzoch a veľa ľudí je aj zamestnaných vo futbale. Práve preto musíme tomuto fenoménu venovať primeranú pozornosť,“ vysvetlil predseda vlády SR Robert Fico, prečo vláda podporuje futbal. Na Slovensku máme aj iné športy, ale futbal medzi nimi vždy dominoval.

Robert Fico dnešné stretnutie označil za dobrú príležitosť povedať si, čo s futbalom na Slovensku ďalej. „Teraz však zase idem konsolidovať verejné financie,“ skonštatoval na záver.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>