Rafael Rafaj: Na dvoch vysokých stoličkách sa naraz sedieť nedá

www.ipolitika.sk

Slovenskú národnú stranu (SNS) teší, že napriek mimoparlamentnej pozícii mnohé z jej iniciatív a nápadov inšpirujú poslancov k predkladaniu návrhov zákonov. Na druhej strane však myšlienkové plagiátorstvo niektorých zákonodarcov nesvedčí o ich intelektuálnej a morálnej fundovanosti.

Poslanec Igor Matovič si obliekol cudzie perie návrhom, aby europoslanci nemohli zastávať na Slovensku iné významné verejné funkcie. Pred ním však s ideou, že jeden mandát stačí, prišlo napríklad KDH aj SNS.

Predsedníctvo SNS na rokovaní 11. januára t. r. prijalo v súvislosti s voľbami do VÚC verejnú výzvu politikom „Jeden mandát stačí“ pre najvyššie verejné volené funkcie. Ťažko si predstaviť zlučiteľnosť funkcií župana a europoslanca. Národniari postoj, že súčasne sedieť na dvoch vysokých stoličkách sa nedá, prezentovali aj na predvolebnom rokovaní so ZMOS-om 7. februára 2012.

www.ipolitika.sk

Poslanec I. Matovič pripomína verejnú kopírku – oxeroxuje si cudzie myšlienky, využije legislatívnu „iniciatívu“ a predloží návrh zákona. Klub Matovičovcov takéto plagiátorstvo neurobil prvýkrát – nedávno si adoptovali tiež národniarsky predvolebný zámer o minimálnom percentuálnom podiele slovenskej hudby v rádiách. Poslanec Matovič by si pred cestou do podateľne NR SR občas mohol skontrolovať, či mu na krku sedí jeho vlastná hlava.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>