PREMIÉR: Pamiatka Dňa víťazstva je hodnotou, pri ktorej nesmieme zabúdať

www.ipolitika.sk

V našom živote sú hodnoty ako stálice, pri ktorých sa musíme namáhať, aby ich zabúdanie obchádzalo, lebo je to iba krok od ľahostajnosti. Jednou z takýchto hodnôt je aj pamiatka dnešného dňa. Počas pietneho aktu pri príležitosti 68. výročia Dňa víťazstva nad fašizmom to na pamätníku na Slavíne dnes povedal predseda vlády SR Robert Fico.

www.ipolitika.sk

Pripomenul, že Deň víťazstva nad fašizmom je pamiatkou na tých, ktorí počas druhej svetovej vojny neváhali položiť život za to, aby jednotlivci, národy i celé krajiny mohli žiť v slobode. Ako povedal, mnohí už dnes zabúdajú, že v najničivejšej a najstrašnejšej vojne v dejinách sa zúčastnilo 31 štátov, 110 miliónov vojakov a na bojiskách, v zajatí i koncentračných táboroch zomrelo počas nej 55 miliónov ľudí. “Keďže takéto zabúdanie nechceme pripustiť, vytrvalo prichádzame na miesta, na ktorých si spevňujeme pamäť národa a na ktorých potvrdzujeme vlastné tradície,” uviedol Fico a dodal, že sú to nielen tradície hrdinov SNP, ale aj úcta k vojakom zo vzdialeného východu, ktorí na našom území prinášali obete v boji za slobodu. Okrem vojakov, ktorí oslobodzovali územie Slovenska, vzdal premiér hold aj slovenským vojakom, ktorí bojovali v radoch 1. československého armádneho zboru, ako letci západného odboja, či príslušníci jednotiek, ktoré sa vylodili v roku 1944 v Normandii.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>