Predseda KDH Ján Figeľ prijal predsedu Výboru EP pre rozpočet

www.ipolitika.sk

Predseda KDH a podpredseda NR SR Ján Figeľ prijal v utorok, 14.5.2013, na pôde Národnej rady Slovenskej republiky,  francúzskeho europoslanca Alaina  Lamassourea, ktorý je predsedom Výboru Európskeho parlamentu pre rozpočet.

Prijatia sa zúčastnil aj podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec.  Témou rozhovoru boli hlavne hospodárske a finančné záležitosti EÚ a Slovenska. Predstavitelia troch členských strán Európskej ľudovej strany (EPP) – UMP, KDH a SDKÚ-DS sa zhodli na dôležitosti konsolidačných opatrení v štátoch EÚ, ktoré sú zároveň pro-rastové z hľadiska zamestnanosti a rastu.

www.ipolitika.sk

Odmietajú nekoncepčné, ba škodlivé zmeny presadzované socialistami vo Francúzsku a na Slovensku. Ján Figeľ a Alain Lamassoure sa zhodli aj v kritickom pohľade na čerstvú legislatívu prijatú vo Francúzsku na uzákonenie manželstiev pre homosexuálne páry. „Je to relativizácia manželstva muža a ženy a tradičnej rodiny“, povedal Ján Figeľ. Alain Lamassoure potvrdil, že táto iniciatíva prezidenta F. Hollanda „hlboko rozdelila celú spoločnosť“.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>