Poslanci podporili Program stability SR na roky 2013 – 2016

www.ipolitika.sk

Vládny program stability Slovenskej republiky na roky 2013-2016 získal podporu poslancov parlamentu. Tí vo štvrtkovom hlasovaní (16. máj) vzali na vedomie dokument, podľa ktorého je vláda odhodlaná pokračovať v znižovaní deficitu verejných financií aj v ďalších rokoch.

Po tohtoročnom znížení schodku verejných financií na plánovaných 2,9 % hrubého domáceho produktu (HDP) by mal deficit podľa vládneho dokumentu ďalej klesať na 2,6 % v roku 2014, 2 % v roku 2015 a 1,3 % výkonu ekonomiky v roku 2016. „Dosiahnutie týchto cieľov zastaví nárast podielu verejného dlhu na HDP a umožní jeho postupné znižovanie od roku 2015,” konštatuje rezort financií v návrhu programu. Program stability spoločne s národným programom reforiem ešte bude posudzovať Brusel.

www.ipolitika.sk

Minister financií Peter Kažimír uviedol, že fiškálny cieľ na budúci rok zostáva pre vládny kabinet pevný, pretože „hlavnou úlohou je dostať sa z procedúry nadmerného deficitu.“  Konsolidácia verejných financií je pritom postavená predovšetkým na zlepšovaní výberu daní a na reforme verejnej správy. Minister vníma ciele na rok 2014 ako reálne. Situácia v nasledujúcich rokoch bude podľa vyjadrení ministra závisieť aj od externého prostredia či vývoja výberu daní a odvodov.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>