Podpredseda NR SR Ján Figeľ prijal delegáciu Čínskej hospodárskej a sociálnej rady

www.ipolitika.sk

Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Ján Figeľ  spolu s predsedom Skupiny priateľstva NR SR s ČĽR  Marošom Kondrótom,  prijali v pondelok, 27. mája 2013, delegáciu Čínskej hospodárskej a sociálnej rady, vedenú  jej predsedom pánom Zhao Qizhengom.

Pán Quizheng vyzdvihol počas stretnutia krásy Slovenska, ako aj jej prírodné a kultúrne pamiatky. Pripomenul, že Slovensko má  veľký potenciál v aktívnom cestovnom ruchu vo vzťahu k Číne. Zároveň potvrdil záujem čínskej strany o spoluprácu v oblasti priemyslu, obchodu a ocenil kvalitu slovenských vín a vinárstva. „Slovensko má ešte rezervy v propagácii krajiny. Z pozície bývalého ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, pod ktorého pôsobnosť patrí Slovenská agentúra pre cestovný ruch, som aktívne participoval na propagácii Slovenska.  V roku 2011 stúpol cestovný ruch o 11 %. Slovensko má najväčšiu fabriku, v ktorej je potenciál ďalších pracovných miest. Tou fabrikou je cestovný ruch“, povedal Ján Figeľ .

www.ipolitika.sk
Zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>