Pochod za zdravé plodiny a potraviny na Slovensku bez GMO vrámci celosvetovej akcie March against Monsanto

www.ipolitika.sk

Už túto sobotu 25. 5. 2013 sa ľudia z celého sveta spoja v mene jednej akcie s názvom March against Monsanto. Tento pochod chce dať najavo nesúhlas s politikou nadnárodnej korporácie Monsanto, ktorá je dominatným lídrom na trhu osív a GM plodín a s tým spojených herbicídov. Spájajú sa ľudia dobrovoľne na celom svete – nezastrešuje to žiadna organizácia.

V rámci Slovenska sa akcia uskutoční v Bratislave na námestí SNP v čase od 10:00, odkedy budú pre verejnosť pripravené informačné stánky, výstava k téme.

Infostánkovať budú organizácie, ktoré nesúhlasia so zavádzaním GMO do životného prostredia ale aj alternatívy, ktorými sa pestovanie GMO plodín môže eliminovať, napríklad Komunitné záhrady alebo ekologické poľnohospodárstvo.

Takisto nebude vynechaná ani problematika ochrany životného prostredia pred postrekmi, ktoré sa používajú aj vrámci Slovenska a túto tému nemôžeme vynechať aj preto, že práve spoločnosť Monsanto vyrába veľmi známy postrek Roundup.

Približne od 13:00 sa začnú rečnícke vystúpenia ľudí, ktorí sa problematikou GMO na Slovensku zaoberali, predstavujú alternatívy voči GMO alebo aj ľudia, ktorí na Slovensku žijú. Bude predstavené aj naše požiadavky kompetentným, ktorí tu môžu v tomto smere niečo na Slovensku zmeniť k lepšiemu.

www.ipolitika.sk

Samotný pochod začne o 14:00 a povedie k Ministerstvu životného prostredia a k Ministerstvu pôdohospodárstva.

Pozvaný je každý, kto by chcel podporiť naše volanie o nápravu, ale aj o zlepšenie informovania verejnosti o miestach komerčného pestovania takýchto plodín vrámci Slovenska, nakoľko známe sú len miesta pestovanie na výskumné účely.

 

Na Slovensku je ešte stále mnohým ľudom problematika geneticky modifikovaných potravín a plodín cudzia, preto cieľom tejto akcie nebude iba samotný pochod ale aj znovuotvorenie tejto témy širokej verejnosti, diskusia a taktiež aj informovanosť širokej verejnosti o GMO, o tom prečo sme sa rozhodli zapojiť do tejto celosvetovej akcie.

Chceme ľuďom povedať aj o tom, že tu na Slovensku máme alternatívy, ktoré sa môžu stať zaujímavé pre mnohých ľudí, pretože predstavujú zdravé, ekologické možnosti, vďaka ktorým sa pestovanie GMO plodín môže zdať úplne nezaujímavým.

 

Zdroj: bratislava.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>