Pavol Hrušovský : znevážili ste posvätné miesto parlamentu

www.ipolitika.sk
Ticho ako v hrobe vyvolal v parlamente svojim výrokom poslanec za SaS Martin Poliačik, keď zákonodarcom oznámil, že ako príklad k novele Trestného zákona doniesol do národnej rady hašiš.
 
Vzápätí vytiahol z vrecka saka papierovú skladačku, roztvoril ju a položil na rečníčky pult. „Je to taká malá hrudka, povolené množstvo pre užívateľa do desať dávok,“ konštatoval. Na papieri pred ním ležali dve asi pol centimetrové hnedé hrudky.

Vládnu zmenu zákona, ktorá ponúka druhú šancu na slušný život ľuďom pristihnutým s drogou pre vlastnú potrebu, poslanec za SaS víta, keďže rekreačné užívanie drog, aj keď s ním nesúhlasí, by podľa neho nemalo byť trestné.

„Znevážili ste posvätné miesto parlamentu, prekročili ste všetky medze, ešte nikto tu drogu nepoužil,“ reagoval na Poliačika predseda poslaneckého klubu KDH v NR SR Pavol Hrušovský. Drogy označil za pliagu, ktorá sa stáva hrozbou pre celú spoločnosť.

www.ipolitika.sk

Pri terajšej legislatíve aj sudca keby vedel, že mal užívateľ pri sebe drogy len pre vlastnú spotrebu vo vyššej ako desaťnásobnej dávke, musí podľa Poliačika páchateľovi udeliť minimálne štvorročný trest. „A nebojte sa, to je názorná ukážka, bola to čokoláda,“ uzavrel svoje vystúpenie Poliačik, papierik zdvihol, priložil si ho k ústam a kúsky čokolády zjedol…Poslanec Pavol Hrušovský v pozmeňujúcom návrhu navrhol vypustiť zníženie dolnej hranice možného potrestania za trestný čin nedovolenej výroby a držania omamných a psychotropných látok zo štyroch na tri roky, ako to v novele Trestného zákona navrhuje minister spravodlivosti Tomáš Borec.  „Je to o díleroch drog, aplikačná prax ukáže, že sme mali pravdu. Vytvárame priestor na väčšiu dostupnosť drogy,“ poznamenal Hrušovský. Podľa poslanca za KDH je povinnosťou štátu proti drogám bojovať a nie vytvárať tolerančné prostredie.  „Stačí skúsiť raz a už to letí,“ dodal.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>