NRSR: Opozícia chce ísť na poslanecký prieskum na MZ, rozhodnúť má výbor

www.ipolitika.sk

Opozícia podala žiadosť o mimoriadne rokovanie zdravotníckeho výboru. Požadujú na ňom schválenie poslaneckého prieskumu na ministerstve zdravotníctva. Mimoriadny výbor inicioval podpredseda SDKÚ-DS Viliam Novotný, pridali sa jeho opoziční kolegovia z výboru.

Na poslaneckom prieskume sa chcú informovať o výsledkoch arbitráže vo veci zákazu zisku medzi zdravotnou poisťovňou Union a SR a jej dosahu na zdravotníctvo, ako aj o rizikách možných prehratých súdnych sporov pri vytváraní jednej zdravotnej poisťovne.

Novotný chcel informácie pôvodne získať od ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej (nominantka Smeru-SD), od ktorej chcel správy k spomínaným témam. Zdravotnícky výbor ju však k predloženiu správ na utorkovom rokovaní (28.5.) nezaviazal, Smer-SD totiž Novotného žiadosť nepodporil. Opozičný poslanec preto avizoval, že podnikne ďalšie kroky pre získanie informácií.

www.ipolitika.sk

Šéf výboru Richard Raši (Smer-SD) po výbore v utorok Novotného návrh označil za nezmyselný, čím aj odôvodnil, prečo sa poslanci Smeru-SD pri hlasovaní zdržali. Pripomenul, že otázku arbitráže má na starosti ministerstvo financií, preto by sa mal Novotný podľa neho obrátiť na tento rezort a nie na ministerstvo zdravotníctva. Pokiaľ ide o správu o príprave unitárneho systému, Raši upozornil, že ministerka Zvolenská o tom pravidelne informuje.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>