Navrhujeme Pakt solidarity rodiny a štátu

www.ipolitika.sk

Opozičná strana SDKÚ-DS chce na Slovensku vytvárať podmienky pre rodiny, ktoré stoja na vlastných nohách, a nie pre tie, ktoré sú závislé od milodarov štátu. Na dnešnej tlačovej konferencii v priestoroch Národnej rady (NR) SR to pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny vyhlásili poslanci strany Ľudovít Kaník a Viliam Novotný.

Na Slovensku by tak podľa nich mala mať dobré podmienky rodina, ktorá sa živí prácou. “Taká, ktorá od štátu potrebuje podporu, ale nie je od neho závislá,” uviedol Kaník. Parlamentu preto strana podľa jeho slov už opakovane predkladá viaceré návrhy zákonov, ktorými sa má k takémuto cieľu dospieť. Napríklad novelu zákona o rodičovskom príspevku či o príspevku pri narodení dieťaťa.

www.ipolitika.sk

Súčasný stav a podmienky sú voči rodinám podľa Kaníka zlé. “Vláda podporuje a udržiava pri živote systém, ktorý je devastačný pre rodinu, pre jej zdravé fungovanie,” povedal Kaník. Systém podľa neho nemotivuje k tomu, aby rodina fungovala na zdravých princípoch, aby teda bolo výhodnejšie pracovať ako pasívne poberať sociálne dávky.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>