Monika Gibalová navrhuje odobrať penziu štátnym a verejným zamestnancom

www.ipolitika.sk

Tisíce voľných pracovných miest by na Slovensku podľa poslankyne Moniky Gibalovej mohol priniesť zákaz súbehu práce v štátnej a verejnej správe a poberania dôchodku. Ako uviedla v parlamentnej rozprave k správe o opatreniach na riešenie nezamestnanosti, štát by takýto krok nestál nič.

Zamestnanec v štátnej a verejnej správe by si podľa nej mohol vybrať, či chce poberať dôchodok a prestane pracovať, alebo sa dôchodku vzdá a zostane pracovať v štátnej alebo verejnej službe. „Bola by to veľká pomoc pre nezamestnaných,“ uviedla. Upozornila na to, že zamestnávatelia prišli s návrhom umožniť prepustenie zamestnanca z dôvodu splnenia nároku na poberanie starobného dôchodku. „Ministerstvo sa tvári ako mŕtvy chrobák,“ zdôraznila.

www.ipolitika.sk

Návrh novely zákona o sociálnom poistení, ktorou by sa zaviedol zákaz súbehu práce v štátnej a verejnej správe a poberania dôchodku, už poslanci zaKDH podali do parlamentu. V polovici februára tohto roka však parlament tento návrh neposunul do druhého čítania. V štátnej a verejnej správe pritom podľa poslancov za KDH pracuje asi 20-tisíc zamestnancov, ktorí zároveň poberajú starobný dôchodok.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>