Minister financií rokoval v Tokiu o zahraničných investíciách

www.ipolitika.sk

Prílev priamych zahraničných investícií na Slovensko aj súčasná situácia v eurozóne, boli dominantnými témami stretnutia slovenského ministra financií Petra Kažimíra s japonským ministrom financií Taro Asom, ktoré sa uskutočnilo počas pobytu slovenskej delegácie v Tokiu v dňoch 19.-22. mája.

Japonský minister, ktorý aj osobne navštívil Slovensko v roku 2007, potvrdil záujem jeho krajiny aktívne sa podieľať na stabilizácii situácie v eurozóne. Peter Kažimír sa v rámci pracovnej cesty stretol aj s prezidentom Japonskej organizácie na podporu rozvoja exportu (JETRO) Yokoo Hidehirom, generálnym riaditeľom medzinárodnej divízie Japonskej obchodnej a priemyselnej komory Kazuo Nishitanim, prezidentom Organizácie malých a stredných podnikov a regionálnych inovácií Shiota Makotom ako aj s viacerými ďalšími vrcholovými predstaviteľmi z oblasti obchodu v Japonsku. Predstavitelia japonských spoločností a organizácií vyjadrili obdiv, že Slovensko aj v súčasnej ťažkej situácii v eurozóne je schopné dosahovať hospodársky rast a zároveň úspešne ozdravovať verejné financie.

www.ipolitika.sk

Minister investorom prezentoval Slovensko ako výbornú destináciu pre japonské malé a stredné spoločnosti a ich zahraničné investície a takisto zdôraznil výhody, ktoré má Slovensko v porovnaní s inými krajinami regiónu. Predstavitelia Slovenska počas návštevy vyjadrili záujem slovenskej vlády o užšiu spoluprácu s japonskými finančnými trhmi.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>