Martin Fronc je pripravený ísť aj na barikády

www.ipolitika.sk

Poslanec NR SR Martin Fronc sa obáva, že smerujeme k tomu, aby sa školstvo vrátilo k centralizovanému direktívnemu modelu spred roka 1989. Vyhlásil to v rozprave k správe o stave školstva. „Toto mňa veľmi znepokojuje a doslova straší,“ dodal s tým, že nie všetko pred rokom 1989 bolo len zlé. Snahu vrátiť sa k direktívnemu riadeniu ale považuje za niečo neuveriteľné a nie dobré. „Sme slobodná spoločnosť, slobodná musí byť aj škola a vzdelávací systém,“ myslí si Fronc.

Cestu nariadení, príkazov a usmernení nepokladá za správnu.„Ja vyčítam ministrovi, že podľa mňa naozaj málo bojuje o financie vo vláde,“ povedal poslanec. Podľa neho minister  školstva Dušan Čaplovič nemôže byť kamarát s ministrom financií alebo ministrom vnútra. On je tam za svoj rezort a upierajú sa na neho oči učiteľov, dodal.

www.ipolitika.sk

Ako ďalej Martin Fronc uviedol, ak sa bude zase meniť model financovania zo žiaka na triedu, tak to je začiatok chaosu. „Mňa aj roky, aj život naučili, že vždy je lepšie hľadať dohodu a rozumný kompromis a je to užitočnejšie pre spoločnosť ako vojny,“ povedal. Exminister na záver vyhlásil, že ak  Dušan Čaplovič zruší princíp, že nositeľom peňazí je žiak, je pripravený ísť aj na barikády.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>