Ľ. Jahnátek: Miera nedostatkov pri potravinách sa ani po zmene zákona neznížila

www.ipolitika.sk

Miera nedostatkov pri predaji potravín sa ani po sprísnení zákona o potravinách od 1. apríla tohto roka neznížila. Kontrolóri Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR v marci a apríli vykonali 8112 kontrol, z toho sa nedostatky zistili v prípade 1344 kontrol, teda u 16,57 % prípadov. Uviedol to dnes na tlačovej konferencii v Bratislave minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek (nominant Smeru-SD).

www.ipolitika.sk

“Už len tento prvý údaj hovorí o tom, že kvalita potravín nepokračuje smerom k lepšiemu a je v nejakom zamrznutom stave, a to aj napriek tomu, že od apríla platí nový zákon o potravinách. Z celkového počtu 8112 kontrol sa v čase mimo pracovnej doby vykonalo 328 kontrol, z čoho v 200 prípadoch sa konštatovala nezhoda so zákonom, teda u 60,98 % kontrol. Znovu sa ukazuje, že po pracovnej dobe sú nedostatky najvypuklejšie,” spresnil minister s tým, že tzv. potravinová kobra realizovala 42 kontrol so zistenými nedostatkami v 42 prípadoch.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>