KDH chce Počiatkovi vrátiť zákon o fonde na bývanie

www.ipolitika.sk

Opozičná strana KDH chce, aby poslanci Národnej rady vrátili na dopracovanie vládny návrh zákona o Štátnom fonde rozvoja bývania z dielne Ministerstva dopravy.

Hlavným cieľom spomínanej legislatívy je podľa ministerstva rozvoj nájomného bývania a zefektívnenie existujúceho systému podpory. Zákon má zároveň motivovať vlastníkov bytových domov k ich komplexnej obnove. Zvýhodnený úver by už nebolo možné získať len na zateplenie, ale aj na rekonštrukciu technických zariadení, napríklad rozvodov vody, plynu a elektriny alebo výťahov.

www.ipolitika.sk

Alojzovi Přidalovi z KDH sa nepáčilo, že nový zákon ruší možnosť získať nenávratný finančný príspevok na obstaranie bytu ťažko zdravotne postihnutým ľuďom. Navyše, nový zákon označil za komplikovanejší a neprehľadnejší než ten, ktorý platí v súčasnosti. Svoju argumentáciu opieral aj o veľké množstvo pripomienok zo strany Konfederácie odborových zväzov a Združenia miest a obcí Slovenska. Na Přidalovu stranu sa priklonili aj ďalší opoziční poslanci z KDH a SaS.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>