Július Brocka: Poslanci nemajú v súčasnej situácii morálne právo poberať viac platov

www.ipolitika.sk

Pri riešení problému s vysokou nezamestnanosťou môžu podľa opozičného poslanca NR SR z KDH Júliusa Brocku pomôcť všetci poslanci v NR SR. A to tým, že nebudú mať viac funkcií platených z verejných zdrojov. „Nemali by sme demoralizovať verejnú mienku takým spôsobom, že tu v sále sedí veľká skupina poslancov, ktorí majú niekoľko platených mandátov z verejných zdrojov,“vyhlásil Brocka v úvode ôsmeho rokovacieho dňa 19. schôdze Národnej rady (24. máj 2013).

Plénum už druhý deň diskutuje o Správe o aktuálnej situácii na trhu práce, ktorú parlamentu predložil minister práce Ján Richter (Smer-SD).

www.ipolitika.sk

Podľa podpredsedu KDH Júliusa Brocku nemajú poslanci v súčasnej situácii morálne právo brať plat poslanca spolu s platom napríklad riaditeľa nemocnice alebo vysokého funkcionára akademickej obce. „V situácii, keď tu 400.000 nezamestnaných ľudí nemá z čoho žiť, nemáte morálne právo,“ zdôraznil poslanec.

Jeho názoru však oponoval poslanec z vládneho Smeru-SD Viliam Jasaň. Ten uviedol, že už konečne vie, o čo Brockovi ide, keď hovorí o tom, že jedna funkcia stačí.  „Ide vám o váš zmrazený plat. Asi závidíte tým ľuďom, ktorí sú aj v iných funkciách, že majú vyšší plat,“ zareagoval Jasaň.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>