Ján Figeľ o rozhodnutí ministra Jána Počiatka zrušiť zmluvu SSC

www.ipolitika.sk

Minister Ján Počiatek svojim náhlym rozhodnutím o pozastavení spolupráce s firmou SQM jednoznačne potvrdil podozrenia o netransparentnom konaní pri dvestomiliónovej zákazke zo strany SSC, na ktoré podľa mandátnej zmluvy medzi firmami upozornilo KDH. Reči o záložnom pláne a nepripravenosti projektov sú len fabuláciou, ktorou sa minister snaží zakryť skutočný úmysel. Ak by tomu totiž tak naozaj bolo, nemal by dôvod spomínanú zmluvu zrušiť. Je evidentné, že model “hornoplachtinského” obstarávania, sa rozšíril vo väčšine rezortov vlády Smeru.

www.ipolitika.sk

Kartelové dohody, klientelizmus a korupcia sa dnes, žiaľ, stávajú viac pravidlom, než výnimkou. KDH upozorňuje, že na chyby v obstarávaní, netransparentnosť a zneužívanie financií európskych daňových poplatníkov môže Slovensko doplatiť prepadnutím až stoviek miliónov eur.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>