Ekonomický vývoj je dnes najaktuálnejšou európskou témou

www.ipolitika.sk

Zajtra si pripomenieme 9 rokov od jednej z najvýznamnejších udalostí našej novodobej histórie – vstupu Slovenska do Európskej únie. Pre našu krajinu bol vstup do EÚ nielen symbolom zjednotenia Európy po páde železnej opony, ale najmä šancou na rozvoj našej krajiny a zlepšenie životnej úrovne našich občanov.

„Uvedomujeme si však, že život v Únii je v niektorých smeroch náročný a kladie na nás všetkých vysoké požiadavky. Pevne však veríme, že slovenskí občania tak ako doteraz, budú aj naďalej patriť medzi zodpovedných a sebavedomých zástancov ďalšej Európskej integrácie.“ povedal predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo.

„Projekt Európskej únie sa neustále vyvíja a je našou povinnosťou ho spolutvoriť. Aj keď v oblasti mierového spolužitia, dodržiavania ľudských práv, či pokojného riešenia sporov dosiahla EÚ nemálo úspechov, v ekonomickej oblasti je potrebné mnohé zlepšovať. Ekonomický vývoj je dnes najaktuálnejšou európskou témou. Riešenie je najmä v dodržiavaní pravidiel, podpore aktivity a v potrebných štrukturálnych zmenách. Len takýmto spôsobom dokážeme vytvoriť zdravé pracovné miesta a zlepšiť životnú úroveň ľudí. Budúcnosť EÚ nemôže byť v transferovej únii, ale v zdravom hospodárení, zodpovednosti za príslušné rozhodnutia a v dobrovoľnej spolupráci v dohodnutých oblastiach.“ zdôraznil podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec.

www.ipolitika.sk

Europoslanec Eduard Kukan pripomenul: “Bolo nám cťou prispieť k vstupu Slovenska do Európskej únie. Dnes sme jej plnohodnotnou súčasťou a nesieme zodpovednosť za jej budúcnosť. Veríme, že naši občania dokážu pozitívne zhodnotiť a využiť príležitosti, ktoré nám členstvo v Únii prinieslo. Mladá generácia získala možnosť štúdia v zahraničí, jednotý trh umožnil prílev investícií, zvýšil sa počet pracovných miest a voľný pohyb osôb po celom území EÚ je dnes už samozrejmosťou.“

SDKÚ-DS dlhodobo presadzuje progresívnu pozíciu Slovenska na jeho európskej ceste a aj dnes sme pripravení spolupracovať na spoločných hodnotách slobody, zodpovednosti a solidarity so svojimi partnermi doma i v zahraničí. Cieľom je nielen zlepšovanie postavenia našej krajiny v EÚ, ale najmä rozvoj Slovenska a našich pracovitých občanov.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>