Andrej Danko: Sviatok práce je najlepšie osláviť dostatkom práce!

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana vyzýva vládu (SNS) na bezodkladné prijatie opatrení, ktoré by pomohli zvýšiť zamestnanosť. Pri príležitosti Sviatku práce SNS zdôrazňuje, že tento sviatok si zaslúži oslavu najmä zabezpečením práce pre tisíce nezamestnaných, zabezpečením adekvátnej odmeny za prácu a tým aj možností dôstojného života.

Miera nezamestnanosti na Slovensku podľa posledných údajov dosahuje takmer 16 percent, čo je jedno z najvyšších čísiel v krajinách Európskej únie (EÚ). SNS pripomína päť opatrení, ktorými by súčasná vláda mohla napomôcť zníženiu rekordnej nezamestnanosti:

  • Návrat k rovnej dani 19 percent.
  • Podpora živnostenského stavu, zjednodušenie účtovných predpisov, zmena účtovania nákladových položiek, zníženie odvodového zaťaženia.
  • Zmeny Zákonníka práce, zmeny pri dohodách o pracovnej činnosti a dohodách o vykonaní práce, ktoré by umožnili väčšiu flexibilitu na trhu práce a podporili zamestnávanie.
www.ipolitika.sk
  • Zmeny pri poskytovaní investičných stimulov a zrovnoprávnenie malých a stredných podnikateľov s medzinárodnými kolosmi
  • Zníženie DPH v oblasti cestovného ruchu a jeho podpora, pretože v cestovnom ruchu existujú veľké rezervy ohľadom pracovných miest.

Uvedené opatrenia sú nevyhnutné na naštartovanie ekonomiky a zvýšenie zamestnanosti a zvýšenie kúpnej sily obyvateľov. Ale nielen práca, ale aj primeraná mzda je nevyhnutná pre dôstojný život každého občana. SNS opätovne upozorňuje na rozdiely v mzdách za rovnakú prácu na Slovensku a v iných členských štátoch EÚ a žiada vládu, aby opatrenia potrebné na zvýšenie zamestnanosti viedli aj k zvyšovaniu miezd najmä v najviac finančne podhodnotených sektoroch.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>