Andrej Danko: Hasí sa požiar, neriešia sa príčiny

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) s nevôľou prijala rozhodnutie ministrov financií eurozóny o uvoľnení ďalších miliárd pomoci pre Grécko, Cyprus a Portugalsko.

Ministri financií eurozóny (Euroskupina) v pondelok v Bruseli schválili dve tranže finančnej pomoci v celkovej výške 7,5 miliardy eur, rozhodli o poskytnutí prvej tranže finančnej pomoci pre Cyprus vo výške dve miliardy a skonštatovali, že Portugalsko spĺňa podmienky pre zaslanie ďalšej tranže v rámci programu finančnej záchrany.

SNS neustále upozorňuje na fakt, že na Slovensko si vzorne plní svoje záväzky v rámci solidarity v EÚ. Napriek tomu – hoci Slovensko nie je podľa kritérií eurozóny ,,ohrozenou krajinou – majú slovenskí občania oveľa nižšiu úroveň životného štandardu, ako občania v ,,starých” krajinách EÚ, ktorým pomáhame. Slovenskí občania prispievajú zo svojej nízkej životnej úrovne na udržanie životnej úrovne bohatších občanov krachujúcich štátov. Za ,,diletantstvo a nemorálny model záchrany bankrotujúcich štátov” kritizoval prezidenta Európskej centrálnej banky (ECB) Maria Draghiho aj europoslanec za SNS Jaroslav Paška.

www.ipolitika.sk

Informácie o splnení úloh zo strany spomínaných štátov, ktoré im uložila Trojka, sú nejasné a vyzerá to tak, že nedokončené. Na druhej strane sa verejnosť nedozvedá ani o zásadných reformách, ktoré musí EÚ prijať na to, aby eliminovala podobné očakávané hrozby krachu niektorých ďalších štátov eurozóny. Nedozvedá sa ani o prijatých zásadných opatreniach na reformu eurozóny, jej finančného systému a fungovania, aby sa EÚ stala flexibilným a konkurencieschopným organizmom na svetovom trhu.

SNS opäť vyzýva vládu a kompetentných diplomatov na lobbing a pôsobenie v štruktúrach EÚ za urýchlené prijatie zásadných rozhodnutí, ktoré budú schopné zmeniť fungovanie Európskej únie a eurozóny. Týka sa to najmä riešenia daňových a finančných rozdielov medzi štátmi únie a zvýšenie konkurencieschopnosti priemyselného potenciálu.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>