Za predsedníčku BSK bude kandidovať Monika Flašíková-Beňová

www.ipolitika.sk

Oficiálnou kandidátkou strany SMER- sociálna demokracia na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja sa stala Monika Flašíková- Beňová. Tá v súčasnosti pôsobí ako poslankyňa Európskeho parlamentu. „Je veľmi aktívna aj na pôde Európskeho parlamentu, na pôde ktorého zaznamenala výrazné úspechy v prospech Slovenska.

 So svojimi politickými skúsenosťami môže dať BSK iný rozmer a nové vízie. BSK potrebuje iný štýl riadenia,” uviedol predseda vlády a predseda strany SMER-SD Robert Fico.  Premiér je presvedčený o tom, že zmena na poste bratislavského župana by mohla priniesť zlepšenie komunikácie medzi krajom, vládou a parlamentom, keďže súčasný predseda kraja je lídrom opozičnej strany.

Ako uviedol minister obrany a predseda krajskej organizácie strany v Bratislave Martin Glváč, kandidatúra bola jednomyseľne odsúhlasená na pôde regionálnej organizácie strany. Monika Flašíková-Beňová sa podľa vlastných slov rozhodovala pre kandidatúru dlhšie, pretože Bratislava má osobitné postavenie. Ako predsedníčka kraja by chcela zmeniť celkové vedenie samosprávy, keďže už osem rokov je poslankyňou bratislavskej župy. „Vidím, ako môže fungovať dobre spravovaný kraj, dobre spravovaný región a vidím, že v Bratislavskom kraji to tak nie je a pritom ľudia vytvárajú dostatočné prostriedky a hodnoty na to, aby to fungovalo,“ uviedla europoslankyňa, ktorá pripomenula, že podľa európskej štatistiky je Bratislavský kraj siedmym ekonomicky najsilnejším regiónom Európskej únie.  Kriticky vníma predovšetkým zlú kvalitu ciest v Bratislave a v kraji a tiež meškanie projektu Bratislavskej integrovanej dopravy.

www.ipolitika.sk

„Ja sa budem uchádzať o podporu obyvateľov Bratislavského kraja. Ja a poslanci za SMER-SD budeme chcieť prejaviť solidaritu nielen voči hlavnému mestu, ale aj vyrovnávať rozdiely medzi hlavným mestom a zvyšnými tromi okresmi, ktoré máme v kraji,“ uviedla Monika Flašíková-Beňová. „Ja chcem, aby tu ľudia cítili siedmy ekonomicky najsilnejší región a my pre to urobíme všetko. Vyzývam svojich protikandidátov na férový súboj. Vyzývam ich na súboj vízií a faktov. Chcem viesť korektnú kampaň,“ dodala europoslankyňa.

Monika Flašíková Beňová bola v roku 2005 zvolená za poslankyňu zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja. Zastupiteľstvo ju zvolilo aj za zástupkyňu predsedu samosprávneho kraja. V roku 2004 aj v roku 2009 sa stala poslankyňou Európskeho parlamentu.

Sociálni demokrati na minuloročnom sneme v Trnave predstavili svojich kandidátov v ostatných krajoch.  Do Košického, Prešovského, Banskobystrického, Nitrianskeho a Žilinského samosprávneho kraja nominuje strana ich súčasných predsedov Zdenka Trebuľu, Petra Chudíka, Vladimíra Maňku, Milana Belicu a Juraja Blanára. V trenčianskom VÚC bude kandidovať poslanec Jaroslav Baška. Známy ešte nie je kandidát na šéfa trnavského kraja.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>