Štefan Zelník: Treba riešiť dlhy zdravotníckych zariadení

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) apeluje na vládu Slovenskej republiky, aby sa urýchlene zasadila o riešenie problému zdravotníctva, a to najmä z pohľadu nesúladu medzi rozsahom zdravotnej starostlivosti a objemom finančných zdrojov.

SNS reaguje na fakt, že zdravotnícke zariadenia dlhovali Sociálnej poisťovni ku koncu marca na neuhradenom poistnom takmer 55,6 milióna eur, čiže od konca minulého roka tak došlo k nárastu o vyše 6,8 milióna eur.

SNS upozorňuje, že zdravotnícke zariadenia dlhujú nielen Sociálnej poisťovni. Majú dlhy aj voči dodávateľom liekov, špeciálneho zdravotného materiálu, a najväčší dlh je tzv. skrytý v podobe amortizovaných budov, prístrojovej techniky a pod.

www.ipolitika.sk

Podľa SNS tak, ako je to v iných krajinách Európskej únie, zavedením pripoistenia a získaním ďalších zdrojov do zdravotníctva, a následne prijatím jasných pravidiel v ohodnocovaní výkonov (DGR), by dokázali zdravotnícke zariadenia pracovať s vyrovnaným rozpočtom.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>