Stanovisko k tendrom vo verejnom obstarávaní

www.ipolitika.sk

Kauza tendrov z Horných Plachtiniec je nielen klasickým slovenským podfukom, ale aj skúškou trpezlivosti a ukazuje hranice, ktoré je ešte naša spoločnosť schopná tolerovať. Hoci strana SMER ovláda v našej krajine takmer všetko, až sa môže zdať, že vzdorovať jej nemá význam, ukázalo sa, že má zmysel trvať na princípoch transparentnosti a efektivity.

www.ipolitika.sk

Z medializovaných vyhlásení ministra Kaliňáka nie je zrejmé, či sa avizované odstúpenie od zmlúv týka len tendra na “marketingové služby”, alebo aj tendra na “poradenské služby”. Odstúpenie od jedného tendra totiž nestačí. Ak biely kôň Horné Plachtince obstaral tender na PR služby, v ktorom vyhrali len navzájom spriaznené firmy, nemôže ten istý biely kôň v inom tendri pôsobiť ako záruka transparentnosti. Pokiaľ chce byť Kaliňák ministrom, s ktorým sa bude ešte niekto vôbec o transparentnosti verejných obstarávaní rozprávať, musí bezpodmienečne zrušiť obidva tendre s ROA a z nich vyplývajúce vykonávacie zmluvy a vyvodiť zodpovednosť voči tým, ktorí tieto tendre pripravovali.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>