Spustenie portálu Business Friendly Slovakia

www.ipolitika.sk

Ministerstvo hospodárstva spolu s Republikovou úniou zamestnávateľov uviedli do prevádzky webový portál, ktorý má umožniť podnikateľským subjektom vyjadriť svoj názor na legislatívu ovplyvňujúcu podnikanie.

Prostredníctvom portálu bude umožnené podnikateľom zapojiť sa pomocou pripomienok, podnetov a návrhov do verejnej diskusie o právnych predpisoch, ktoré ich obmedzujú, vytvárajú zbytočné náklady alebo sú nerealizovateľné. „Takmer denne sa stretávam s rôznymi názormi , ktoré hovoria o nepriaznivom stave k podnikaniu a investovaniu na Slovensku. Ako bývalý predstaviteľ Asociácie zamestnávateľov som tiež kritizoval, že tu je neprimeraná administratívna záťaž pre podnikateľov, ale aj hľadal riešenia. Je v tejto chvíli jedno či ide o podnikateľa začínajúceho, alebo dlhodobo podnikajúceho stretávam sa s podnetmi, ktoré nadmerne zaťažujú rozbeh, či denné fungovanie“ povedal na úvod minister T. Malatinský. Podnety zadávané podnikateľmi pomôžu Ministerstvu hospodárstva SR pri definovaní potrebných opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia a pri ich presadzovaní voči kompetentným orgánom ako aj pri znižovaní administratívneho zaťaženia podnikania, ktoré je jednou z priorít Ministerstva hospodárstva SR. „Nastavenie registrovania týchto podnetov a následné vyhodnocovanie a spätná väzba bude teraz v našich rukách. Bude a je mojou snahou prijímať konkrétne názory podnikateľov, riešiť ich podnety“ skonštatoval T. Malatinský.

www.ipolitika.sk

Okrem ministra Tomáša Malatinského boli na tlačovej besede prítomní aj prezident Republikovej únie zamestnávateľov Marián Jusko a tajomník Republikovej únie zamestnávateľov Martin Hošták.Zriadenie portálu si Ministerstvo hospodárstva SR uložilo aj opatrením, ktoré vyplýva z návrhu uznesenia vlády SR k materiálu „Správa o stave podnikateľského prostredia v Slovenskej republike s návrhmi na jeho zlepšovanie“, ktorú v súčasnosti predkladá ministerstvo na rokovanie vlády SR. Snahou Ministerstva hospodárstva je čo viac sa priblížiť podnikateľom a vďaka tejto užšej spolupráci lepšie hájiť ich záujmy.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>