Slovensko a Španielsko sa musia viac spoznať

www.ipolitika.sk

Predseda vlády SR Robert Fico v úvode pracovnej návštevy Španielskeho kráľovstva otvoril slovensko-španielske podnikateľské fórum, na ktorom prezentoval investičné možnosti španielskych spoločností a firiem na Slovensku.

Cieľom fóra je zlepšiť hospodársku spoluprácu medzi našimi krajinami, pretože podľa premiéra Roberta Fica sa obe krajiny musia lepšie spoznať. Robert Fico pred španielskymi podnikateľmi uviedol, že podľa správy Svetovej banky má Slovensko najlepšie podnikateľské prostredie spomedzi krajín V4 a vláda bude podnikateľské prostredie zlepšovať aj prijímaním opatrení na podporu hospodárskeho rastu a nástrojov pre vstup nových investorov. „Chceme účinnejšie podporiť priaznivú investičnú klímu pre domácich aj zahraničných investorov,“ povedal slovenský premiér. Zdôraznil však, že nechce, aby Slovensko bolo len montážnou dielňou. Podľa podpredsedu Španielskej konfederácie zamestnávateľských organizácií Juana Lazcana by naše krajiny mohli spolupracovať v stavebníctve, energetike, cestovnom ruchu či poľnohospodárstve.

www.ipolitika.sk

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>