Rafael Rafaj: Výzva na zmier v digitalizačnej vojne

www.ipolitika.sk

Je smutné, že najväčší projekt pre záchranu slovenskej kultúry – digitalizáciu kultúrneho dedičstva ohrozujú politické boje, ktoré vyústili až do podania trestného oznámenia. Opozícia by mala zvážiť, či potrebuje v tak pre národnú kultúru dôležitom projekte za každú cenu mútiť vodu. Slovenská národná strana (SNS) preto vyzýva všetky strany konfliktu, aby stiahli zbrane a prepustili rukojemníka slovenskej kultúry.

Podľa SNS kultúra každý národ aj politikov spája a nie rozdeľuje. Opozícia by si mala uvedomiť, že keď sa bude vylievať ňou zašpinená voda z vaničky, Európska komisia z nej veľmi rada vyleje aj slovenské „dieťa“ kultúrnej digitalizácie. Koalično-opozičná búrka v pohári vody odhaľuje známy fakt, že najväčším nepriateľom Slováka je iný Slovák. Digitalizačná vojna v poloprázdnom pohári vody pripomína staré stigmy Slovákov, kde si dvaja založili tri spolky a hádali sa, až kým ich skutočný nepriateľ neporazil. Najhorším scenárom by bolo, keby sa na strane porazených ocitlo aj slovenské kultúrne dedičstvo.

www.ipolitika.sk

Podľa SNS aj táto kauza nastoľuje naliehavosť prijatia Strategickej doktríny Slovenska o rešpektovaní hlavných strategických línií a kontinuity pri zmenách vládnutia tak, aby nedochádzalo k uprednostňovaniu úzkych straníckych záujmov pred národno-štátnymi. Súčasná opozícia by mala pochopiť, že jediným eminentným záujmom Slovenska je, aby sa naše kultúrne dedičstvo dostalo do modernej a prakticky nezničiteľnej digitálnej formy, zachovalo sa pre budúce generácie a slúžilo na propagáciu slovenskej kultúry v zahraničí.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>