Rafael Rafaj: Ďalšie okliešťovanie národných kompetencií

www.ipolitika.sk

EÚ pripomína komunizmus v modrom vydaní. Slovenská národná strana (SNS) vyjadruje rozhorčenie nad dominantným hlasovaním poslancov Európskeho parlamentu, ktorým schválili od novembra 2014 nový systém hlasovania v Rade EÚ dvojitou väčšinou.

Podľa SNS ide o pokračovanie antidemokratickej a diskriminačnej politiky veľkých krajín voči malých krajinám a novým členom únie. EÚ funguje ako hnilé sídlo brániace sa zásadnej rekonštrukcii a inštitucionálnej reforme.

Podľa SNS ide o ďalšie oklieštenie národných kompetencií, tentoraz v oblasti zberu údajov a štatistiky. Diskriminačné opatrenie je namierené proti pracujúcim v zahraničí, ktorých si zaráta hostiteľská krajina, a nie ich domovský štát, čo výrazne poškodzuje Slovenskú republiku. Podľa odhadov len vo Veľkej Británii aj v Česku pracuje po 100 tisíc Slovákov, vyše 20 tisíc v Rakúsku. Podľa SNS občania by sa mali vzoprieť európskej centralistickej byrokracii presadzujúcej čoraz viac väčšinový a nie demokratický pomerný systém s právom veta.

www.ipolitika.sk

Sviatoční kritici pomerov v EÚ by sa mali v prvom rade usilovať o totálnu reformu fungovania EÚ. Europoslanci by mali začať od podlahy a najmä od seba – Európskeho parlamentu, kde musia namiesto slovenských národných záujmov presadzovať globálne záujmy svojich internacionál. Výhrady voči hlasovaniu dvojitou väčšinou zdieľa principiálne aj SNS, ale podľa národniarov Slovensko ťahá za krátky koniec aj pri súčasnom stave.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>