Rada KDH v Piešťanoch

www.ipolitika.sk

Nezamestnanosti a hľadaniu odpovedí na ňu vo forme podpory nových pracovných miest sa dnes v Piešťanoch venovala Rada KDH. Poskytovanie investičných stimulov vládou nepovažuje za systémové riešenie problému. Tým by bola podľa KDH podpora malých a stredných podnikateľov a podpora rodinného podnikania. Ďalšími témami rokovania kresťanských demokratov boli jesenné voľby do vyšších územných celkov, ako aj budúcoročné prezidentské voľby.

,,Rok od nástupu novej vlády je na Slovensku namiesto vlády istôt vláda stimulov. Namiesto istôt pre všetkých sú tu stimuly pre vybraných a neistota pre veľkú väčšinu občanov. Ľudia si zaslúžia pravdu a prácu, aby žili dôstojne,“ povedal po rokovaní Rady KDH predseda strany Ján Figeľ. Rada KDH podľa podpredsedu strany Júliusa Brocku vyjadrila pobúrenie z postoja poslancov Smeru – SD, ktorí ignorujú návrhy opozície na riešenie nezamestnanosti. KDH preto príde s ďalšími iniciatívami aj na regionálnej a miestnej úrovni. Pripravuje zákon o rodinnom podnikaní, ktorý má potenciál zvyšovať zamestnanosť.

www.ipolitika.sk

V novembrových voľbách do samosprávnych krajov má KDH ambíciu uspieť so štyrmi kandidátmi na predsedov. V Košickom kraji nominuje Máriu Sabolovú, v Prešovskom Jána Hudackého, v Žilinskom Miroslava Mikolášika a v Trnavskom Ivana Uhliarika. V Bratislavskom kraji má podporu KDH Pavol Frešo, v ostatných krajoch ešte prebiehajú rokovania. ,,Chceme aj svojim prístupom aj spoluprácou s ďalšími stranami zmeniť regionálnu politickú mapu na Slovensku,“ povedal Figeľ. V prezidentských voľbách chce KDH ponúknuť kandidáta so skúsenosťami, statočnosťou , nekomunistickou minulosťou a príbehom demokrata. Tieto požiadavky podľa Figeľa spĺňa Pavol Hrušovský, diskusia o prezidentskom kandidátovi však podľa neho v strane je stále otvorená.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>