Peniaze z participatívneho rozpočtu mesta pomohli, kino ZORA ožíva

www.ipolitika.sk

Osem rokov nevyužité a zatvorené bývalé kino Zora v Trnávke je vďaka dobrovoľníckej práci a participatívnemu rozpočtu opäť sprístupnené verejnosti. Tentoraz však už nielen ako kino, ale ako kultúrne a komunitné centrum. V nedeľu 7. apríla ho otvoril primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.

Budovu kina Zora vlastní hlavné mesto Bratislavy a s myšlienkou na jeho obnovenie prišli aktívni obyvatelia Trnávky, ktorí zámer obnoviť činnosť Zory presadili v rámci participatívneho rozpočtu. Projekt kultúrneho a komunitného centra je zameraný na všetky vekové kategórie – premietanie filmov, hudba, ochotnícke divadlo a iné kultúrne aktivity, reprezentujúce prakticky všetky dostupné žánre vrátane verejných diskusií či prednášok na aktuálne témy.

 

www.ipolitika.sk

Bývalé kino ZORA na Okružnej ulici č. 1, zatvorili v roku 2005. V máji 2012 začala participatívna komunita v spolupráci s mestom rekonštrukciu objektu. Po júnovom schválení 13 000 eur z participatívneho rozpočtu hlavného mesta sa vybudovali dve učebne, opravila sa prasknutá rúra na rozvodoch tlakovej vody, zrekonštruovali sa kúrenárske rozvody, vymenili sa prasknuté radiátory a obnovil sa prívod plynu a elektriny do objektu. Pracuje sa na znížení energetickej náročnosti budovy zateplením stropu v celej prednej časti objektu. Práce zabezpečovalo hlavné mesto, stovky hodín však odpracovali aj dobrovoľníci.

 

Súčasťou objektu je aj dostatočne veľký oplotený pozemok, ktorý poslúži pre výstavbu Senior fit parku.S jeho výstavbou sa začne už na jar.

 Zdroj: bratislava.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>