Päť opatrení na zníženie nezamestnanosti

www.ipolitika.sk

Zvolali sme okrúhly stôl, aby sme sa porozprávali so zamestnávateľmi a ekonomickými analytikmi o tom, čo s nezamestnanosťou. Opatrenia, ktoré vláda urobila, situáciu výrazne zhoršili. Za rok vlády pribudlo 40 tisíc nových nezamestnaných a to sme len na začiatku.

Myslím, že dnes by sme už nemali len poukazovať a upozorňovať kam vedie vládna politika. Mali by sme hovoriť aj čo konkrétne by sa dalo urobiť a zmeniť. Lebo zmeniť sa to dá.

Opatrenia na zastavenie rastu nezamestnanosti by som rozdelil do dvoch častí. Opatrenia okamžité, ktoré môžu okamžite zlepšiť zamestnávateľské a podnikateľské prostredie a opatrenia dlhodobejšieho charakteru.

K tým okamžitým patrí zníženie finančných bremien, ktoré zdražujú tvorbu pracovných miest, zhoršujú podnikateľské prostredie a konkurencieschopnosť Slovenska. To je predovšetkým zníženie daní a zníženie odvodov. Veľkou chybou bolo zvýšiť dane pre všetkých zamestnávateľov na 23% a zrušiť rovnú daň, ale je mi jasné, že pod vládou socialistov diskusia o návrate rovnej dane je úplne zbytočná strata času. To môžeme urobiť vtedy, keď opäť budeme vládnuť, ale to, o čo sa môžeme pokúsiť, je kompromis. A to je zníženie daní pre zamestnávateľov. Pokiaľ si vláda neuvedomí, že zvýšenie daní výrazne znížilo konkurencieschopnosť slovenských firiem a podporuje rast nezamestnanosti, budeme na tom veľmi zle.

Okamžitým účinným opatrením by bolo opravenie Zákonníka práce, odstránenie tých ustanovení, ktoré zvyšujú náklady zamestnávateľom, pod heslom zlepšenia ochrany zamestnancov. Najlepšia ochrana zamestnanca je, keď má prácu a najhoršia situácia je, keď prácu stráca, čo je súčasný stav.

Ďalšou úlohou je zníženie odvodov najmä pre nízkopríjmové skupiny a pre živnostníkov. Bolo by tiež na mieste opäť otvoriť otázku zmeny daňového systému, nahradenia niektorých typov odvodov rozumnejšími systémom, ktorý by pokryl potreby, ktoré dnes pokrývajú odvody. Ja tu vidím priestor pre zníženie odvodov až o 10%, možno priestor pre úplne odstránenie zdravotných odvodov, čo je vlastne zdravotná daň, ktorá sa výrazne zvýšila a výrazne zaťažuje podnikateľský sektor. Došlo by k zníženiu daňového a odvodového zaťaženia pre všetkých zamestnancov, čo by podporilo spotrebu a predovšetkým malých a stredných firiem, čo by zasa podporilo zamestnanosť.

www.ipolitika.sk

Novým problémom, ktorý skomplikoval podnikateľské prostredie sú vysoké ceny elektrickej energie, ako následok chybnej regulačnej politiky a nezdravej a neúmernej podpory obnoviteľných zdrojov energií zavedenej za 1. Ficovej vlády. Máme vďaka tomu vyvolených fotovoltaických milionárov, ale najdrahšiu elektrickú energiu pre podniky v EÚ. To treba určite zmeniť. Ale nie len pre vybrané subjekty, ako je USS. Pre všetkých.

Ďalším významným problémom je demotivačný sociálny systém. O tomto probléme som ale často písal na iných miestach.

Po dlhej diskusii, kde sa názory na zdroj problémov, aj na spôsoby nápravy až pozoruhodne zhodovali, som sformuloval 5 odporúčaní, vyplývajúcich z diskusie, na ktorých sme sa zhodli. Sú to len okamžité riešenia, mnoho ďalších treba vykonať následne. Odstraňovať prebytočnú byrokraciu, poplatky a zbytočné povinnosti, ktoré pribúdajú. Zlepšiť školstvo, vymožiteľnosť zákonov a mnoho ďalšieho. Uskutočnenie týchto päť bodov by ale prinieslo rýchlo pozitívne výsledky a výrazne by napomohlo zastaveniu rastu nezamestnanosti. A to potrebujeme. Tu sú:

  1. Zníženie daní z príjmu pre zamestnávateľov na 19 %.
  2. Zníženie odvodov pre nízkopríjmové skupiny.
  3. Zmena regulačnej politiky štátu v oblasti cien za elektrickú energiu, zníženie cien pre firmy.
  4. Zmena sociálneho systému tak, aby pracovať bolo výhodnejšie ako žiť zo sociálnych dávok.
  5. Zmena Zákonníka práce tak, aby nezdražoval tvorbu nových pracovných miest.

Chceme o týchto problémoch diskutovať v parlamente a preto sme zvolali mimoriadnu schôdzu. Predložíme ich ako konkrétne návrhy, ako alternatívu k dnešnej neúspešnej vládnej hospodárskej politike.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>