Otvorený list predsedu KDH Jána Figeľa premiérovi Robertovi Ficovi

www.ipolitika.sk

Vážený pán predseda vlády,

dovoľte mi, aby som Vás prostredníctvom tohto listu upozornil na aktuálne zneužívanie finančných prostriedkov európskych daňových poplatníkov na politické ciele.

Peniaze, ktoré má Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR vyčlenené z eurofondov na propagáciu európskych projektov, zneužili jeho predstavitelia na platený mediálny útok voči politickému oponentovi. Vo viacerých denníkoch bola 24. apríla tohto roku uverejnená reklama na využívanie eurofondov z Operačného programu Doprava. Okrem iných informácií sa v rozsiahlom článku objavila aj nepravdivá a zavádzajúca kritika na moju osobu ako bývalého ministra dopravy v spojitosti s projektom podzemnej železničnej stanice Bratislava – Filiálka.

Zneužívanie európskych prostriedkov na politický súboj a osobnú reklamu je v priamom rozpore s pravidlami využívania týchto zdrojov! KDH je presvedčené, že boli hrubo porušené pravidlá Európskej únie, a  peniaze európskych daňových poplatníkov, vrátane slovenských, boli zneužité na politické účely.

www.ipolitika.sk

Touto cestou Vás žiadam, aby ste ako predseda vlády v tomto prípade konali a vyvodili zodpovednosť voči tým, ktorí zneužili financie európskych daňových poplatníkov a porušili pravidlá pre použitie prostriedkov EÚ.

Na záver mi dovoľte vyjadriť presvedčenie, že spomínaný reklamný článok a jeho publikovanie v slovenských denníkoch by nemalo byť v žiadnom prípade financované zo zdrojov daňových poplatníkov Európskej únie a ani Slovenskej republiky. Férovým riešením by bolo zaplatenie takejto politickej reklamy buď stranou SMER-SD alebo samotným ministrom dopravy Jánom Počiatkom.

S pozdravom
Ján Figeľ, predseda KDH
Na vedomie: José Manuel Barroso, predseda EK
Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>