Opozícia podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze

www.ipolitika.sk

Predstavitelia opozičných strán dnes podali do parlamentu návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze národnej rady na tému riešení proti rastúcej nezamestnanosti. “Počas roka Ficovej vlády pribudla na Slovensku jediná fabrika, a to fabrika na výrobu nezamestnaných so sídlom na úrade vlády a s pobočkami na ministerstve práce a ministerstve financií.

Chceme na mimoriadnej schôdzi prinútiť pána premiéra Fica a jeho ministrov, aby konečne začali predkladať do parlamentu reálne návrhy na znižovanie nezamestnanosti,” uviedol pred novinármi podpredseda SaS Jozef Mihál. Ak vláda nie je schopná predkladať do národnej rady dobré zákony, potom ju Mihál prosí, aby počúvala opozičné návrhy, ktoré opozícia predkladala a bude predkladať.

“Situácia je tak vážna a mimoriadna, že si zaslúži mimoriadne rokovanie NR SR. Nezamestnanosť je najdôležitejšou témou na Slovensku, lebo vidíme, čo sa za posledný rok udialo, odišlo 40 000 pracovných miest. A vláda jednej strany nezmyselne ideologicky presadila zrušenie rovnej dane, zmeny Zákonníka práce, zvýšenie daní a odvodov, čím vyháňa prácu zo Slovenska,” konštatoval podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec. Tento neradostný trend podľa neho treba zastaviť.

www.ipolitika.sk

Podpredseda KDH Július Brocka upozornil, že na piatok predstavitelia Ľudovej platformy zvolali okrúhly stôl pre zástupcov zamestnávateľov, zamestnávateľských organizácií a odbornú verejnosť, kde budú diskutovať o tvorbe nových pracovných miest. Závery zo stretnutia chce opozícia preniesť na pôdu parlamentu počas mimoriadnej schôdze.

“Nové pracovné miesta nevytvoria odborári ani vláda, môžu ich vytvoriť iba malí, strední alebo veľkí podnikatelia. V najbližších dňoch budeme pozorne načúvať ich problémom,” poznamenal podpredseda strany Most-Híd Ivan Švejna. Zdôraznil, že na Slovensku v súčasnosti máme 437-tisíc evidovaných nezamestnaných.

Minister práce Ján Richter do parlamentu koncom marca predložil správu o aktuálnej situácii na trhu práce na Slovensku a o opatreniach na jej zlepšenie. Opozícia podľa Štefanca zvolaním mimoriadnej schôdze vytvára Smeru-SD priestor na diskusiu o riešeniach, ak nejaké má a konfrontáciu s riešeniami opozície.

Opozícia začala zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze v pondelok, pod návrh sa do utorka podpísalo 31 zákonodarcov zo všetkých opozičných strán, teda KDH, Mosta-Híd, SDKÚ-DS, SaS a OĽaNO. Predseda parlamentu je povinný zvolať mimoriadnu schôdzu na žiadosť 30 poslancov do siedmich dní od podania návrhu.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>