Okrúhly stôl priniesol konkrétne riešenia nezamestnanosti na Slovensku

www.ipolitika.sk

V piatok 12. 4. sa konal prvý okrúhly stôl alebo tzv. opozičná  „Rada solidarity“ so zástupcami zamestnávateľských organizácií a odbornej verejnosti. Keď predstavitelia SMERu v čase rekordného nárastu nezamestnanosti nemajú záujem počúvať zamestnávateľov, tak my v KDH, SDKÚ a Most tento záujem máme. Znížiť dane pre firmy, skresať odvody pre nízkopríjmové skupiny alebo upraviť minimálnu mzdu podľa jednotlivých regiónov. Toto sú niektoré z návrhov, ktoré odzneli na spoločnom rokovaní.

Opatrenia by mali podľa politikov pomôcť v boji proti rastúcej nezamestnanosti v krajine. Dospeli k nim poslanci po dnešnom rokovaní za okrúhlym stolom s predstaviteľmi zamestnávateľských zväzov a ekonomickými analytikmi. Navrhované kroky prinesú podľa opozície zlepšenie podnikateľského prostredia a znížia finančnú záťaž zamestnávateľov, čím sa vytvorí viac pracovných miest.

www.ipolitika.sk

Jedným z konkrétnych návrhov Ľudovej platformy je napríklad zmena v inštitúte minimálnej mzdy. Podľa predsedu KDH Jána Figeľa by mohla byť minimálna mzda rôzna v jednotlivých regiónoch Slovenska a nie rovnaká pre celú krajinu, ako je tomu teraz. V regiónoch s vysokou mierou nezamestnanosti by bola nižšia, čím by nebola až takou veľkou prekážkou pri prijímaní ľudí do práce.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>