Na východnom Slovensku vznikne 740 pracovných miest

www.ipolitika.sk

Predseda vlády SR Robert Fico a minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský dnes navštívili Vranov nad Topľou a Prakovce (okres Gelnica), kde podpísali memorandá s investormi, ktorí vytvoria spolu 740 nových pracovných miest. Nové investície sa budú realizovať v regiónoch, ktoré dosahujú takmer 25-percentnú nezamestnanosť.

Tatravagónka Poprad vytvorí v Prakovciach do konca roka 350 pracovných miest. Fabriku bude prevádzkovať novozaložená spoločnosť Railway Casted Components (RCC – patrí do skupiny spoločností Optifin Invest, ktorá vlastní aj spoločnosť Tatravagónka Poprad). Firma v miestnom priemyselnom parku obnoví zlievarenskú produkciu, ktorá je určená pre vagónový priemysel. Štátna pomoc predstavuje daňovú úľavu vyše 4,3 milióna eur, príspevok na vytvorenie pracovných miest v sume viac ako 3,1 milióna eur a dotáciu na nákup dlhodobého majetku 2,5 milióna eur.

www.ipolitika.sk

Vo Vranove nad Topľou spoločnosť Grandwood holding zamestná 390 ľudí. Spoločnosť bude pôsobiť v priemyselnom parku Ferovo. V novom podniku bude energetické centrum, potom postavia pílu a v tretej etape pribudne prevádzka na výrobu finálneho produktu, ktorým je plastifikovaná drevina určená pre lodiarsky priemysel. Väčšina produkcie pôjde na export. Firma by chcela začať stavať výrobné priestory už v lete. Od štátu žiada investičnú pomoc v celkovej výške 21,3 mil. eur. Z tejto sumy by mali daňové úľavy predstavovať 16,4 mil. eur, ďalších 3,9 mil. eur žiada investor vo forme príspevku na vytvorenie nových pracovných miest a zvyšný 1 mil. eur má byť dotácia na obstaraný dlhodobý hmotný majetok. O poskytnutí stimulov by mala rozhodnúť onedlho vláda SR. Táto investícia je pre mesto Vranov nad Topľou mimoriadne dôležitá. Mestu totiž hrozilo, že ak sa mu nepodarí získať pre park investorov, eurodotáciu, ktorú získalo na jeho výstavbu, bude musieť vrátiť (približne 3,7 milióna eur).

Spoločnosť Grandwood Holding je súčasťou medzinárodnej podnikateľskej skupiny pôsobiacej v EÚ a Turecku. Skupina v súčasnosti podniká v oblasti energetiky, chemickej výroby a lodiarstva v Európe a zamestnáva viac ako 10 tisíc ľudí.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>