Na opravu výtlkov o milión eur viac

www.ipolitika.sk

Milión eur dá hlavné mesto na opravu výtlkov po zime. Mestskí poslanci dnes na mimoriadnom zasadnutí zastupiteľstva schválili zmenu v rozpočte. Za tieto peniaze chce Bratislava opraviť miestne komunikácie prvej a druhej triedy aj prejazdné úseky ciest prvej triedy, ktoré sú v najkritickejšom stave.

“Palisády, Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu, Karadžičova, Staromestská ulica či Šafárikovo námestie,” menoval primátor Milan Ftáčnik úseky, ktoré opravu potrebujú najviac. Dohodnúť sa však chce ešte so starostami mestských častí. Cesty by mali opravovať firmy, ktoré mesto vysúťažilo ešte v minulom volebnom období. Na ďalšiu zimu ale pripraví novú súťaž.

 

“Tento problém nevznikol len kvôli tejto zime. Vznikol kvôli tomu, že sa dlhodobo neinvestuje do ciest toľko finančných prostriedkov, koľko treba,” odôvodnil Ftáčnik zlý stav ciest. Pri sume, ktorú mesto posledných desať rokov do ciest investuje, by sa podľa jeho slov mohlo k tomu istému miestu vrátiť raz za 350 rokov. “Norma hovorí raz za 25 rokov.”

www.ipolitika.sk

 

Vedenie hlavného mesta pre lepšiu informovanosť verejnosti o zrealizovaných opravách, ale aj pre lepšie monitorovanie stavu komunikácií, rozhodlo o zriadení dočasnej mailovej adresy vytlk@bratislava.sk. Na uvedenú adresu môžu nielen bratislavskí vodiči posielať podnety na nebezpečné jamy a na oficiálnej internetovej stránke samosprávy (www.bratislava.sk) bude magistrát v nadchádzajúcich týždňoch priebežne zverejňovať správy o opravených úsekoch ciest, o pripravovaných prácach na nadchádzajúce dni. Slovenská metropola v súčasnosti eviduje viac ako 4-tisíc výtlkov a v ostatných dvoch mesiacoch bolo vyspravených bezmála tisícpäťsto nebezpečných jám.

Zdroj: bratislava.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>