Modernizácia železnice pokračuje podľa plánu

www.ipolitika.sk

Práce na modernizácii železničnej trate v úseku Zlatovce – Trenčianska Teplá pokračujú tak, aby termín jej ukončenia, koniec roka 2015,  bol dodržaný.

Po tom, ako Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) nariadil Železniciam Slovenskej republiky (ŽSR) znovu vyhodnotiť ponuky v už uzavretom tendri, začala byť situácia okolo celej stavby napätá. Možnosť, že projekt nemusí získať peniaze Európskej únie, spôsobila veľké obavy, že mesto zostane rozostavané a rozkopané. „To by bola pre Trenčín a jeho obyvateľov veľká katastrofa,“ reagoval primátor Richard Rybníček, ktorý okamžite žiadal odpoveď na otázku, kto za to môže a kto sa v prípade zastavenia stavby o už rozkopaný Trenčín postará.

ÚVO rozhodol o námietke opätovne vylúčenej spoločnosti Skanska až po polroku od jej podania. ŽSR však už koncom minulého roka uzavreli zmluvu s vybraným dodávateľom, ktorým je Združenie pod Brezinou, vedené spoločnosťou TSS Grade. Dnes je už stavba v mestskej časti Sever rozbehnutá a Trenčania musia strpieť viaceré dopravné obmedzenia.

www.ipolitika.sk

A hoci mesto nie je priamym účastníkom konania, práve jeho obyvatelia sa na niekoľko dní stali rukojemníkmi. „Máme rozkopanú časť mesta, komplikácie s dokončením stavby je to posledné, čo potrebujeme. Preto vnímam rozhodnutie Železníc Slovenskej republiky pozitívne,“ povedal R.Rybníček, ktorý takto reagoval na rozhodnutie ŽSR  podať žalobu na Úrad pre verejné obstarávanie. Modernizácia železničnej trate tak v Trenčíne pokračuje.

„Málokto si uvedomuje, že najviac postihnuté v celom tomto chaose, by bolo mesto Trenčín. Súbežne s modernizáciou železnice sa stavia nový cestný most,  začína sa budovať dopravný terminál autobusovej a železničnej stanice a popritom ešte realizujeme naše mestské investičné akcie. Našou úlohou je koordinovať plynulosť a návaznosť všetkých týchto stavieb. Akákoľvek zmena sa dotýka všetkých zainteresovaných, no najviac obyvateľov Trenčína.  Je pravda, že mesto bude možno 3 roky rozkopané a rozostavané, ale potom budeme mať radosť, že žijeme v peknom, modernom Trenčíne. Preto nedovolíme, aby niektorá z rozbehnutých stavieb bola ohrozená. Kompetentní predstavitelia z ministerstva, železníc a zástupcovia zhotoviteľov ma ubezpečili, že aj železnica aj most budú pokračovať podľa harmonogramu,“ tvrdí primátor.

Zdroj: trencin.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>