Mimoriadna schôdza o nezamestnanosti bude na budúci týždeň

www.ipolitika.sk

Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze do piatka predložia zástupcovia štyroch opozičných strán.

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR o rastúcej nezamestnanosti by sa mala konať na budúci týždeň. 

Návrh na jej zvolanie do piatka predložia zástupcovia štyroch opozičných strán – podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec, podpredseda KDH Július Brocka, podpredseda strany Most-Híd Ivan Švejna a podpredsedaSaS Jozef Mihál.

Na zvolanie mimoriadnej schôdze je potrebných 30 podpisov poslancov. Opozícia začala podpisy zbierať dnes. Predseda NR SR je povinný zvolať schôdzu na požiadanie 30 poslancov do siedmich dní od podania návrhu.

Zámerom zvolávateľov schôdze je podľa podpredsedu SDKÚ-DS Ivana Štefanca zaviazať vládu, aby predložila konkrétne opatrenia na zlepšenie podmienok pre tvorbu pracovných miest.

www.ipolitika.sk

Podľa Štefanca nezamestnanosť neutešene narastá a Slovensko sa prepadá v jednom ukazovateli svojej úrovne za druhým. „Smer nasmeroval Slovensko smerom nadol. Aj keď je potrebné riešiť mnohé témy, nad všetkými dnes vyniká stúpajúca nezamestnanosť. Spôsobila ju najmä vláda jednej strany svojimi nezmyselnými ideologickými rozhodnutiami a dnes je najvyšší čas pokúsiť sa tento trend zvrátiť. Mimoriadna situácia si vyžaduje mimoriadnu schôdzu NR SR,” povedal Štefanec pre agentúru SITA.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>