Mimoriadna schôdza je snahou opozície vytĺkať politický kapitál

www.ipolitika.sk

„Celá táto schôdza je výsledkom opozičnej snahy vytĺkať politický kapitál, politikárčiť a naprázdno rečniť vo chvíli, keď treba konať. My konáme,” uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter v pléne Národnej rady SR (NR SR) počas mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorú iniciovali opozičné strany.

Poslanci za stranu SMER – sociálna demokracia preto nepodporili opozíciou navrhované uznesenie, podľa ktorého by vláda do národnej rady nemala predkladať žiadne zákony, ktoré znamenajú zvyšovanie finančných a nefinančných povinností, úloh a bremien pre zamestnávateľov a podnikateľské prostredie. Za takéto uznesenie zo 124 prítomných poslancov hlasovalo len 48 opozičných poslancov, poslanci za Smer boli proti.

Opozícia zároveň chcela v uznesení zaviazať vládu, aby do 30. mája predložila do parlamentu správu o konkrétnych opatreniach na zlepšenie podmienok pre tvorbu pracovných miest, zníženia daňového a odvodového zaťaženia zamestnávateľov a o konkrétnych opatreniach na odbúranie finančných a nefinančných záťaží a bariér existujúcich v slovenskej ekonomike.

www.ipolitika.sk

Správa o  aktuálnej situácii na trhu práce v SR a o opatreniach na jej zlepšenie je už v parlamente a poslanci sa ňou budú zaoberať na májovej schôdzi. Podľa ministra Richtera situácia na slovenskom trhu práce sa nevyvíja priaznivo, avšak nejde len o problém Slovenska. Problémy s nezamestnanosťou má celá Európa a ich rozsah dosiaľ nebol taký veľký. Šéf rezortu práce avizoval, že po predchádzajúcej nevyhnutnej konsolidácii verejných financií vláda pripravuje súbor prorastových opatrení, ktoré podporia podnikateľské prostredie, nie však na úkor zamestnancov. „Pôjde o verejné investície, priamu podporu v rámci aktívnej politiky trhu práce, investičné stimuly a ďalšie opatrenia, ktoré prinesú desaťtisíce nových pracovných miest,” uviedol Ján Richter.

S iniciatívou opozície nesúhlasila ani vláda. „Vláda SR odmieta populistické politikárčenie s cieľom získať lacné politické body na téme, ktorá je kľúčovým problémom státisícov slovenských občanov. Sústreďuje sa na konkrétne riešenia a prijíma konkrétne opatrenia na úrovni viacerých rezortov, ktorých výsledkom je záchrana zánikom ohrozených, alebo vytváranie úplne nových pracovných miest,” uviedol kabinet vo svojom stanovisku.
Premiér Robert Fico v čase rokovania parlamentu odcestoval na východné Slovensko. Vo Vranove nad Topľou a Prakovciach podpísal memorandá s investormi, ktorí vytvoria  740 pracovných miest.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>