Miloš Moravčík: Pre milióny pre Continental prišlo o prácu dvetisíc ľudí

www.ipolitika.sk

Pre 20 miliónov eur pre spoločnosť Continental prišlo podľa Miloša Moravčíka o prácu v prepočte viac ako 2-tisíc ľudí, ale teraz sa ide za tie isté peniaze vytvoriť 600 pracovných miest v Púchove, čo nie je ani tretina z toho, čo vláda svojimi rozhodnutiami zničila.

Ako povedal Moravčík, jedno pracovné miesto štát vyjde na viac ako 33-tisíc eur.

Vláda Smeru zvýšením daní a odvodov o 300 miliónov eur však podľa neho pripravila o prácu viac ako 30-tisíc ľudí.

Nerozumie Ficovi

Podľa Moravčíka nechce vláda pochopiť, že politika zvyšovania daní všetkým zamestnávateľom a odpúšťania daní vybraným pracovné miesta nevytvára, ale ničí.

„Je prirodzené, že firmy žiadajú o odpustenie daní. Nerozumiem však tomu, ako mohol Robert Fico podpísať memorandum, pre ktoré prišlo o prácu 2-tisíc ľudí a nájde si prácu len 600 ľudí. Pre Slovensko to je nevýhodné, pretože sme v konečnom dôsledku prišli o 1400 pracovných miest,“zdôraznil.

www.ipolitika.sk

Zmluvy pre vyvolených

KDH podľa neho presadzuje opatrenia na zlepšovanie daňového a podnikateľského prostredia pre všetkých, nielen pre vyvolených.

„Continental aj ďalšie firmy by u nás vytvárali pracovné miesta automaticky a vláda by si ich nemusela kupovať cez nevýhodné zmluvy,“ upozornil s tým, že Smer robí opak, daňové a podnikateľské prostredie zhoršuje a pracovné miesta zanikajú, pričom sa neštíti postupne platiť vyššie a vyššie sumy za jedno vytvorené pracovné miesto.

„Minulý rok to bolo 30-tisíc, tento rok to je 33-tisíc, nechcem si ani predstaviť, koľko to bude budúci rok. Tento nárast je dôkazom, že pre opatrenia Smeru, sme pre investorov stále menej atraktívni,“dodal.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>