Mesto získalo ocenenie za novú knihu Trnava – mestská pamiatková rezervácia

www.ipolitika.sk

Nová knižná publikácia Trnava – mestská pamiatková rezervácia, ktorej vydanie pripravilo mesto Trnava pri príležitosti 25. výročia Mestskej pamiatkovej rezervácie, získala druhé miesto na šiestom ročníku prestížnej súťaže Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2012, ktorú pripravuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou v Banskej Bystrici.

www.ipolitika.sk

Na prvom mieste sa umiestnila kniha Banská Štiavnica, čarovné mesto a na treťom publikácia mesta Nitry s názvom Objav miesto, zaži príbeh. Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže sa uskutočnilo 9. apríla v Banskej Bystrici, výstava najkrajších kníh a propagačných materiálov bude putovať po vybraných mestách Slovenska.
Autormi textov v ocenenej knihe sú Daniela Zacharová a Milan Kazimír, autorom grafického dizajnu renomovaný výtvarník Miloš Prekop, fotografie sú vybrané z tvorby viacerých uznávaných trnavských fotografov.
Najnovšie ocenenie nie je jediné, ktoré Mesto Trnava v tejto súťaži získalo. V roku 2007 to bolo prvé miesto za propagačný materiál Trnava, kráľovské mesto, v roku 2009 druhé miesto za kalendár Čarovná Trnava a v tom istom roku sa k úspechom mesta pridružilo aj prvé miesto na šiestom ročníku súťaže Slovenská kronika za publikáciu Dedičstvo minulých storočí – Trnava.

Zdroj: trnava.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>