Martin Fedor: Privatizácia? Nikdy viac!

www.ipolitika.sk

Minister Glváč  na tlačovej konferencii oznámil, že Ministerstvo obrany  plánuje postupovať v prípade VOP a LOT Trenčín rovnako ako v prípade VOP Nováky – t.j. prenajať obidva podniky súkromnej spoločnosti.

Niektorí si pamätajú: za socializmu sa ceny nikdy nezvyšovali. Vždy sa len upravovali. Ako by vyzeralo zvyšovať ceny?! Výraz zvyšovať ceny žiaden funkcionár strany nevzal do úst. Alebo len v súvislosti so západným kapitalizmom: tam sa pravdaže ceny zvyšovali, u nás nikdy.

Doktrínou dnešnej vládnej strany a jej vedúceho je hromžiť na privatizáciu do minulosti, pravdaže výberovo. Darebák nebol Mečiar, za ktorého sa napríklad sprivatizovali VSŽ v prospech Rezešovcov. Darebák je Dzurinda, za ktorého po pár rokoch ich „hospodárenia“ prišiel do finančne zruinovanej fabriky investor US Steel. A hrdina je Fico, ktorý ich vo fabrike „udržal“.
Preto dnes, samozrejme, Ficova vláda nikdy neprivatizuje. Ako by to vyzeralo? Vláda vojenské podniky súkromným spoločnostiam prenajíma. Na desaťročia.

www.ipolitika.sk

Netvrdím, že dlhodobý prenájom je nevyhnutne v každom jednom konkrétnom prípade zlé riešenie. Myslím ekonomické a strategické riešenie. Teda okrem tej propagandistickej výhody, že totiž, ako vieme, Ficova vláda nikdy nič neprivatizovala, neprivatizuje a privatizovať nebude. Ona, pravdaže, buď sa vždy iba „zbavuje prebytočného majetku“ – alebo podniky „prenajíma“. Cítite ten rozdiel, však?

Roky tvrdím, že vojenské podniky potrebujú investorov. Potiaľ v poriadku. Lenže čo sa deje a plánuje, viac pripomína urýchlené zbavovanie sa nepríjemnej „záťaže“ – bez zodpovednosti za budúcnosť. Hlavne nech je to teraz rýchlo preč z účtovníctva. Bez jasného strategického plánu pre špeciálne (vojenské) podniky u nás, aj pre ozbrojené sily.
Ale hlavne, aby to vyzeralo, že neprivatizujeme.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>