Margaret Thatcherová 1925-2013

www.ipolitika.sk

SDKÚ-DS s hlbokým zármutkom prijala správu o úmrtí jednej z najvýznamnejších svetových političiek 20. storočia- bývalej predsedníčky vlády Spojeného kráľovstva a šéfky britskej Konzervatívnej strany Margaret Thatcherovej. Pre Slovensko ako súčasť  komunistického Československa bola politika Železnej lady Margaret Thatcherovej nesmierne dôležitá, pretože spolu s vtedajším prezidentom USA Ronaldom Reaganom prispela zásadnou mierou k porážke Sovietskeho zväzu v studenej vojne a k pádu totality v našej vlasti.

Aj v dnešných časoch ekonomickej krízy v Európskej únii, problémoch zadlžených krajín by mal byť pre celú Európu aktuálny jej odkaz politiky šetrenia, reforiem a ekonomickej stabilizácie krajín. Odvahe prijať aj potrebné nepopulárne riešenia a nezľaknúť sa veľkých výziev, ktoré pred politikmi stoja.

www.ipolitika.sk

Politika britskej Železnej lady Margaret Thatcherovej, najvýznamnejšej pravicovej političky všetkých čias, by mala byť vzorom pre všetky stredo-pravé politické strany nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Osobnosť jej formátu bude v dnešnom svete veľmi chýbať. SDKÚ-DS sa skláňa pred jej pamiatkou.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>