Ľudová platforma nepôjde na rokovanie s premiérom Ficom

www.ipolitika.sk

Ľudová platforma (KDH, SDKÚ a Most) nepôjde na štvrtkové rokovanie s premiérom Robertom Ficom (Smer), na ktoré ich pozval, aby si pohovorili o šéfovi Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR a generálnom prokurátorovi.

Podľa informácií trojica strán v prípade voľby šéfa NKÚ naďalej trvá na tom, aby hlasovanie bolo verejné. Ľudová platforma verí, že povolebná dohoda o obsadení postu šéfa NKÚ opozíciou stále platí. V najbližšom čase oznámi meno spoločného opozičného kandidáta.

Pokiaľ ide o generálneho prokurátora, strany nepovažujú za správne legislatívne zasahovať do prebiehajúceho konania o vymenovaní generálneho prokurátora. O svojom rozhodnutí upovedomia premiéra listom.

www.ipolitika.sk

Fico 3. apríla ponúkol opozícii mená troch možných kandidátov na tento post, ktorí majú byť blízki opozícii. Podľa neho by mala opozícia buď predložiť meno spoločného kandidáta, na ktorom sa dohodla, alebo si vybrať jedného z ľudí, ktorých navrhuje on. Ak neprejde ani tento model, chce premiér postupovať cez konkurz. Pritom aj v tomto prípade by sa mal vybrať človek, ktorý je prepojený na opozičné štruktúry.

Šéf kabinetu avizoval rokovanie s opozičnými stranami. SaS hneď reagovala, že naň nepríde. V premiérovom úmysle totiž nevidí “ani štipku dobrej vôle” riešiť problém s voľbou generálneho prokurátora a predsedu NKÚ spôsobom, ktorý bude zodpovedať litere zákona i demokratickým zvyklostiam. Stretnutie napokon odmietla aj Ľudová platforma. Kandidáta by mala navrhnúť SaS.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>