Lídrom opozície by bolo KDH

www.ipolitika.sk

Ak by sa parlamentné voľby konali v apríli, víťazom by sa so ziskom 39 percent stala vládna strana Smer-SD, najsilnejšou zo súčasných opozičných strán by bolo KDH s 10,4 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý uskutočnila v dňoch 3. až 9. apríla na vzorke 1 028 respondentov.

www.ipolitika.sk

Tretie miesto by obsadili OĽaNO s podporou 8,4 percenta, nasleduje SDKÚ-DS s 8,1 percenta. Strana SaS by podľa Focusu získala 6,5 percenta, prieskum sa však uskutočnil ešte pred odchodom piatich poslancov zo strany liberálov. Do parlamentu by sa dostal aj Most-Híd, ktorý by volilo 5,2 percenta opýtaných. Tesne pred bránami Národnej rady SR by zostala SNS, ktorej by svojej hlas odovzdalo 4,9 percenta respondentov. Novú väčšinu Daniela Lipšica by volili štyri percentá a SMK 3,3 percenta opýtaných. Focus sa v prieskume pýtal, ktorej z nasledujúcich strán by ľudia dali svoj hlas, ak by sa parlamentné voľby konali už teraz. Približne pätina respondentov (20,2 percenta) by nešla voliť a 14,5 percenta nevedelo či nechcelo odpovedať.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>