Košice sa predstavili zástupcom petrohradských médií

www.ipolitika.sk

Zástupcov petrohradského štátneho rozhlasu, tlačových agentúr, štátnych televízií a rozhlasových spoločností včera privítal v Historickej radnici primátor mesta Košice Richard Raši. Sankt Peterburg je partnerským mestom Košíc, ktoré sú európskym hlavným mestom kultúry 2013. Práve táto téma spoločne s víziou spolupráce medzi týmito mestami v budúcnosti boli hlavnými témami stretnutia.

www.ipolitika.sk

V zasadacej miestnosti Historickej radnice privítal osem hostí nielen Richard Raši, ale aj predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa, riaditeľ Košice 2013,n.o. Ján Sudzina, Vladimír Beskid – umelecký riaditeľ, Košice a riaditeľka Košice –Turizmus Iveta Niňajová.
Primátor mesta Košice v príhovore predstavil metropolu východného Slovenska ako prvé slovenské mesto, ktoré získalo prestížny titul Európske hlavné mesto kultúry. Ako prvé európske mesto, ktoré v roku 1369 získalo vlastnú erbovú listinu. Ako mesto Medzinárodného maratónu mieru, ktorý ako najstarší v Európe a druhý najstarší na svete znamená pre Košice tiež slávne prvenstvo a zároveň ako v súčasnosti najdynamickejšie sa rozvíjajúce mesto na Slovensku.
Priznám sa, že týmito prvými miestami som nezačal náhodou, pretože napriek tomu, že sa nimi môžeme komukoľvek a kedykoľvek pochváliť, Košice patria medzi takzvané second cities, teda druhé najväčšie mestá v krajine. To máme so Sankt-Peterburgom spoločné. A ešte niečo nás spája. Partnerstvo našich miest, ktoré siaha do roku 1995. Partnerstvo, ktoré chceme ďalej rozvíjať na prospech oboch krásnych miest. Pretože to, čo nás do tretice spája, je krása našich miest,” dodal primátor, ktorý v krátkosti predstavil aj niektoré z investičných projektov Európskeho hlavného mesta kultúry.  Oficiálne prijatie zástupcov petrohradských médií pokračovalo prezentáciami KSK, prezentáciou činnosti klastra Košice-Turizmus a prezentáciou projektu Európske hlavné mesto kultúry.

Zdroj: kosice.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>