Košice a Ekaterinburg sa podporia najmä v oblasti vzdelania, kultúry a priemyslu

www.ipolitika.sk

Veda a vzdelávanie, priemysel či kultúra – v týchto odvetviach bude posilnená spolupráca medzi mestom Košice a ruským Ekaterinburgom. Vyplýva to zo včerajšieho oficiálneho stretnutia primátora mesta Košice Richarda Rašiho s primátorom Ekaterinburgu Evgeniy N. Porunovom.

www.ipolitika.sk

Na pôde Historickej radnice v Košiciach obaja primátori predstavili svoje mestá prostredníctvom prezentácií, zameraných na kultúru, podnikanie a vzdelávacie možnosti. Výsledkom stretnutia je dohoda o podpore spomínaných oblastí.
Košice sú nielen mestom kultúry a v tomto roku spolu s francúzskym Marseille aj jedným z dvoch centier európskeho kultúrneho diania. Košice majú dlhodobo povesť mesta tolerancie, porozumenia a žičlivej atmosféry. Sú mestom rozvinutého priemyslu, úspešného športu, mestom kvalitných univerzít, vedy a výskumu, ale aj mestom s prekrásnym prírodným okolím. V tomto roku sa ešte viac ako doteraz otvárajú Európe a Európa je prítomná viac ako kedykoľvek predtým v našom meste a regióne. Dôkazom toho je aj naše dnešné stretnutie, na ktorom sa budeme rozprávať o niekoľkých okruhoch možnej spolupráce a ja verím, že sa dohodneme na príprave konkrétnych a obojstranne zaujímavých projektov,” spomenul v príhovore Richard Raši
Mesto Ekaterinburg (1,7 mil.) je z pohľadu priemyslu a politiky 3. najvýznamnejším mestom Ruskej federácie. Je hlavným mestom Sverdlovskej oblasti ako aj Uralského federálneho okruhu spájajúceho šesť uralských oblastí, významným sídlom univerzít s celoruským významom, taktiež Uralského oddelenia Ruskej akadémie vied (je 1 zo 4), kt. má cca 7000 vedeckých pracovníkov. Mesto, ale aj samotná Sverdlovská oblasť je centrom metalurgie, ťažkého strojárenstva a obranného priemyslu. V oblasti sa rozvíjajú priame zahraničné investície ako Enel, Boeing, Siemens a mnoho iných.

Zdroj: kosice.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>