KDH si pripomenulo výročie smrti Róberta Remiáša

www.ipolitika.sk

Ak bude KDH v budúcnosti súčasťou vlády, bude trvať na nastolení spravodlivosti v prípade vraždy Róberta Remiáša. Povedal to dnes predseda hnutia Ján Figeľ pred pamätným krížom na mieste, kde Remiáš presne pred 17. rokmi zahynul.

“Ak KDH bude mať podiel na vládnej zodpovednosti, budeme považovať nastolenie účinnej spravodlivosti aj v prípade vraždy Róberta Remiáša a ostatných súvisiacich trestných činov za jednu z podmienok účasti na takejto vládnej zodpovednosti,” povedal Ján Figeľ s tým, že demokracia sa musí opierať o účinnú spravodlivosť.

To, čo sa odohralo pred 17 rokmi, považuje za akt štátneho teroru. Vyšetreniu vraždy zabránili takzvané Mečiarove amnestie, ktoré sa týkali zavlečenia Michala Kováča ml. do cudziny a zmareného referenda. Remiáš bol spojkou bývalého príslušníka SIS Oskara Fegyevesa, ktorý povedal, že za zavlečením exprezidentovho syna je tajná služba. KDH sa dlhodobo usiluje o zrušenie Mečiarových amnestií, v parlamente už bolo šesť takýchto návrhov. “Amnestie zostávajú stálym cieľom, ktoré by mohli odhaliť tieto tajomstvá vtedajšieho režimu, ktoré z dôvodu toho, že politici sa pohrávali aj s takýmto štátnym terorizmom, sú pre nás aj výzvou do budúcnosti,” zdôraznil predseda poslaneckého klubu KDH v Národnej rade SR Pavol Hrušovský. Na zrušenie podľa neho v súčasnosti nie je politický priestor. ”Naozaj nechceme robiť gestá, chceme rokovať a prinútiť k takejto zodpovednosti všetkých zodpovedných politikov na Slovensku,” vyhlásil.

www.ipolitika.sk

“Robert Fico raz povedal, že to bol morálny suterén, ja by som k tomu dodal, že to bol aj právny suterén,” dodal líder kresťanských dmeokratov Ján Figeľ. Zdôraznil, že existuje nielen národné právo, ale aj medzinárodné, ktoré kladie účinnú spravodlivosť nad právny purizmus. “To čo sa stalo a dialo na Slovensku, bolo uprednostňovanie paragrafov, kompetencií nad hľadaním vinníkov a spravodlivosti,” uzavrel.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>